Hotel Picasso 4* - Radhime, Vlore

 • ден 0.00
  Unit price per 


ПОЛОЖБА:
Хотел Пикасо е шармантен и удобен семеен хотел сместен во Радиме во округот Валона. Уште од 2016 година хотелот со неговиот прекрасен тим им овозможува на гостите неспоредлива удобност и можност за уживање на природното богатство на регионот на Валона и Албанската ривиера.

Хотел Пикасо е највисоко рангирана дестинација во Валона заради својата беспрекорна услуга и каприциозната атмосфера!

СМЕСТУВАЊЕ: 
Хотел Пикасо нуди различни опции за подобро да одговараат на вашите потреби. Од најпродаваните семејни апартмани до делукс соби за незаборавен одмор. Секоја соба во овој хотел е климатизирана и е опремена со ТВ со рамен екран. Некои соби имаат простор за седење. Собите се со приватна бања со мијалник и туш.

УСЛУГА:
Хотелот нуди услуга на BB услуга (вклучен појадок), услуга HB (вклучен појадок и вечера), FB услуга (вклучен појадок, ручек, вечера). Пијалоците не се вклучени во понудата.

СОДРЖИНА:  
Со своите удобни и креативни соби, ресторант со 5 ѕвезди, базен и пристап до плажа, семејниот Хотел Пикасо Радиме ви дава уникатна можност да се чувстувате како дома. Сместен во близина на единственото локално пристаниште во заливот, од каде има можност за секојдневни обиколки со брод до островот Сазан и Националниот парк Карабурун. Базенот располага со сопствен бар кој е совршена локација за утрински здрав сок или вечерен коктел.

ПЛАЖА:
Хотелот располага со приватна плажа опремена со лежалки, чадори и бесплатен WI-FI.

СПОРТ И ЗАБАВА: 
Низа активности се нудат во областа, како нуркање, сурфање и слично.

 

Заради моменталната ситуација со Ковид-19 цените подлежат на промени.  
За најдобри цени побарајте понуда на: info@kupionline.com 
+398 74 220 200 Viber/WhatsApp


Зафатеност \ Тип на сместување Ноќевање со појадок
Јуни 2021 Јули и Август 2021 Септември 2021
Двокреветна соба (цена по лице) 27€ 35€ 27€
Делукс двокреветна соба со поглед на море (цена по лице) 42€ 50€ 42€
Апартман 84€ 99€ 84€
Deluxe апартман со поглед на езеро 104€ 119€ 104€
Двокреветна соба со балкон и панорамски поглед на море (цена по лице) 32€ 40€ 32€
Делукс суит со панорамски поглед на море (цена по соба) 99€ 114€ 99€
Трокреветна соба со поглед на базен (цена по лице) 21€ 26€ 21€
Трокреветна соба со балкон и панорамски поглед на море (цена по лице) 26€ 31€ 26€
Четирикреветна соба со поглед на базен (цена по лице) 19€ 22€ 19€
Апартман со балкон и страничен поглед на море 94€ 109€ 94€
Суит со балкон и поглед на море 94€ 109€ 94€

Во цената не е вклучена туристичка такса од 1 евро по лице на ден.
Доплата за оброци за деца 4-12 години за полупансион 5 евра, полн пансион 10 евра

ИНФОРМАЦИИ ЗА ЦЕНИТЕ:

 • Собите се достапни по добиено барање
 • Политика на отказ на резервацијата: до 7 денови - бесплатно; помалку од 7 денови 50%, еден ден пред доаѓање 100%

УСЛОВИ ЗА ПЛАЌАЊЕ:

Цените се изразени во евра со денарски курс од 62.00 деанари.
Авансно плаќање по фактура.

ОПШТИ УСЛОВИ:

 • За програмата важат Опшите Услови за патување на СКТМ.
 • Организатор на патувањето е DMC Balkans Travel & Events.
 • Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патување. Сопственикот нема да дозволи сместување на ненајавени лица.
 • Организаторот го задржува правото да го откаже во целост аранжманот како резултат на пандемија без рефундација, но со можност за издавање на ваучер кој клиентите ќе го искористат во следниот период согласно моменталните услови.
 • Организаторот го задржува правото да ја промени цената на аранжманот во случај на промена на цената на хотелот.
 • Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.

Препорачано