Апартмани во Охрид Вила Шапкар

Regular price ден 3,000.00
Unit price  per 
Вклучен данок.

Сместени во срцето на стариот град Охрид, Вила Сапкар нуди удобно опремено сместување со сценски поглед кон езерото. Обезбедени се бесплатни WiFi и бесплатен паркинг. Античкиот театар во Охрид е поставен на 200 метри и до Самоиловата тврдина може да се стигне за 400 метри.Сите имаат  ТВ и бања со туш. Некои од апартманите имаат кујна и трпезарија.
Охридското езеро е на 50 м од бјектот. Во рок од 5 минути пешачење, можете да најдете голем број ресторани, барови и кафетерии. Плоштадот Долна Порта и центарот на градот се наоѓаат на 50 м оддалеченост од Вила Сапкар.