АuQuest Krem Za Lifting

  • ден 990.00
    Unit price per 


Крем за инстант лифтинг (20 гр)

AuQuest 5 е еден од најдобрите anti-age  креми на козметичкиот пазар, кои ја затегнуваат кожата на лицето, вратот и деколтетот веднаш по нанесувањето и ги прават брчките невидливи! Лифтинг ефектот трае до 8 часа (зависно од квалитетот на вашата кожа), но со редовно користење ја регенерира кожата и го успорува драстично нејзиното стареење.

AuQuest

Кремот е ефикасен и за брзо и забележливо намалување на торбичките и темните кругови под очите, како и за бришење на  брчките на вратот и деколтето. Претставува идеално решение за специјални прилики кога сакате да изгледате посебно убаво. Кремот содржи пептиди и моќни антиоксиданти, кои не само што ја прават кожата по-младолика, туку моментално ја зацврстуваат и го успоруваат нејзиното стареење. 

auquest 2

За разлика од другите креми од овој тип на на пазарот кои најчесто се  мрсни, сјајни и забележливи , AuQuest има текстура на гел-крем кој мошне лесно се апсорбира, не ги затвора порите и не создава бубулици, а ја прави кожата свежа и затегната.  Благодарение на  без-мрсната и лесна формула, крем-гелот е погоден за сите типови кожа. Може да го користат и мажи и жени, лица од сите возрасти над 20-та година, кај кои веќе се појавиле првите брчки. 

Начин на користење:

Кожата се чисти со топла вода, и кремот рамномерно се нанесува  со блага масажа  и притискање, се додека не се упие. auquest 3

За повеќе информации и нарачки преку телефон јавете се на:

074-220-200