Серум за лице


Серум за лице

Ефикасен серум со напредна формула кој има за цел да ја зајакне и обнови
кожата.Серумот го забрзува растот на епидермалните клетки и интензивно ја
хидрира кожата. Влијае на заздравување на раните и избледување на
лузните, го стимулира производството на колаген и ја зајакнува
регенерацијата на кожата. Помага во надминување на проблемите на
оштетената кожа: лузни од акни, брчки, хируршки лузни и
хиперпигментација. Ефикасно ја храни и хидрира кожата, ги намалува
проширените пори, ја зголемува еластичноста на кожата, формира бариера
на кожата и ја штити.

Серумот благотворно делува кај сите типови кожа и на различни возрасти.

За повеќе информации и нарачки преку телефон јавете се на:

079 246 340ден 990.00

Peptide

Козметика

5 In Stock