Serum Za Usni

  • ден 699.00
    Unit price per 


Гел за поголеми и волуменизирани усни

Убавите усни се симбол за убавина и магнет за спротивниот пол. Истражувањата покажуаат дека лицата со поголеми усни секогаш се перципират како поубави. Ако природата не ви подарила сензуални усни, а сакате да имате, не морате да се подвргнувате на агресивни техники и третмани како интервенции со силикон и хијалуронски филери (кои патем можат да завршат и спротивно од очекувањата и да имаат повеќе контраиндикации), туку пробајте го гелот за природно зголемување и волуменизирање на усните од козметичката линија на Lanbena.

Серумот содржи концентрат на изофлавони (од црн грав) богати со активни фитоестрогени состојки. Изофлавоните ја поттикнуваат синтезата на колаген, ја активираат регенерацијата на клетките, ги прават усните поеластични, посензуални и волуменизирани, со што брчките околу усните се помалку видливи и лицето изгледа позаводливо.

Овој концентриран серум е дизајниран за усните и не е препорачливо да се користи на други делови од телото, особено околу очите. Доколку дојде во допир со очи, веднаш измијте се. Мали деца и бремени жени не треба да го користат. Серумот е погоден за сите кои сакаат да имаат поголеми и посензуални усни, а особено повозрасните припаднички на убавиот пол кај кои со годините волуменот на усните се намалува (заради процесот на стареење ) и усните стануваат дехидрирани и послаби, аголот на усните опаѓа, а околу усните се појавуваат ситни брчки.

Како се користи:

Отстранете го карминот или сјајот на усните пред да го нанесете серумот.Серумот се нанесува на усните по 2 до 3 пати на ден. За многу кратко време ќе забележите значителни резултати, а веќе по 21 ден, вашите усни ќе бидат како од соништата – природно волуменизирани и заводливи.


За повеќе информации и нарачки преку телефон јавете се на:

074 220 200


Препорачано