Santa Quaranta Premium Resort 5*-Saranda

 • ден 0.00
  Unit price per 


 

ПОЛОЖБА:
Сместен веднаш до плажата и со посебен дизајн на зградата каде што сите соби имаат поглед на море, Санта Каранта нуди совршено место за одмор и релаксација, без разлика дали патувате на деловен план или на одмор. Од центарот на Саранда е оддалечен само 2 км

СМЕСТУВАЊЕ:
 Гледајќи го возбудливото Јонско Море, погледите од собите се навистина воодушевувачки. Наменети да ги направат гостите да се чувствуваат опуштено и пријатно, овие прекрасни соби имаат луксузно  чувство како да сте дома.Сите соби се одлично распоредени и располагаат со луксузни бањи, клима уред, минибар во собата и телевизор со рамен екран со широки канали, вклучително и детски канали.

УСЛУГА:     
Хотелот нуди услуга на ББ сервис ( вклучен доручек ), ХБ сервис ( вклучен доручек и вечера ) со доплата од 20 еур по лице.

СОДРЖИНА: 
Одликувајќи се на локација крај плажа поставена во Саранда, Санта Кваранта Премиум нуди сезонски отворен базен и поглед на морето. Бар и ресторан со вкусно јадење, традиционални и меѓународни врвни пијалоци. Бесплатна WiFi е достапна и бесплатен приватен паркинг е обезбеден. 

ПЛАЖА:
Располага со приватна плажа обезбедена со лежалки и чадори која е на достапност само за гостите од хотелот.

СПОРТ И РЕКРЕАЦИЈА: 
Санта Каранта нуди разновидни рекреативни активности за туристите да уживаат во текот на нивниот престој.Секојдневни активности и забави покрај базенот и на самата плажа. Без оглед на вашите интереси, пријателскиот и професионалниот тим ќе бидат таму за да обезбедат навистина уникатен и незаборавен одмор.


 

Зафатеност \ Тип на сместување Ноќевање со појадок
Мај 2021 Јуни 2021 1 Јули-31 Август 2021 Септември 2021 Октомври 2021 Ноември- Декември 2021
Еднокреветна соба 91€ 103€ 150€ 103€ 91€ 68€
Двокреветна соба (цена по лице) 52€ 57€ 87€ 57€ 52€ 40€
Фамилијарна соба (цена по соба) 172€ 183€ 230€ 183€ 172€ 137€
Делукс соба 172€ 183€ 230€ 183€ 172€ 137€Цените се валидни за престој од минимум 3 ноќевања и за минимум 3 соби. За помалку од 3 ноќевања и под 3 соби цени на барање.
Во цената не е вклучена туристичка такса од 1 евро по лице на ден.
Во фамилијарна соба и делух можат да се сместат 2 возрасни+2 деца (3-13 години); Можност за доплата за HB сервис од 20еур по лице.

ИНФОРМАЦИИ ЗА ЦЕНИТЕ:

 • Собите се достапни по добиено барање
 • Политика на отказ на резервацијата: до 7 денови - бесплатно; помалку од 7 денови 50%, еден ден пред доаѓање 100%

УСЛОВИ ЗА ПЛАЌАЊЕ:

Цените се изразени во евра со денарски курс од 62.00 деанари.
Авансно плаќање по фактура.

ОПШТИ УСЛОВИ:

 • За програмата важат Опшите Услови за патување на СКТМ.
 • Организатор на патувањето е DMC Balkans Travel & Events.
 • Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патување. Сопственикот нема да дозволи сместување на ненајавени лица.
 • Организаторот го задржува правото да го откаже во целост аранжманот како резултат на пандемија без рефундација, но со можност за издавање на ваучер кој клиентите ќе го искористат во следниот период согласно моменталните услови.
 • Организаторот го задржува правото да ја промени цената на аранжманот во случај на промена на цената на хотелот.
 • Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.    Препорачано