Bougainville Bay Resort & Spa 5 * De Luxe Hotel - Saranda

 • ден 0.00
  Unit price per 


ПОЛОЖБА:
Bougainville Bay Resort & Spa се наоѓа во прекрасниот јонски брег во Саранда, во едно од највозбудливите области на Албанската ривиера, со прекрасен поглед кој одзема здив.

СМЕСТУВАЊЕ:
Bougainville Bay Resort & Spa има капацитет да прими до 400 лица, во 123 хотелски соби и 35 апартмани, во високо модерни соби. 

 

УСЛУГА:     
Хотелот нуди услуга на ББ сервис ( вклучен доручек ), ХБ сервис ( вклучен доручек и вечера ), ФБ сервис ( вклучен доручек, ручек, вечера ). Пијалокот не е вклучен во понуда.

СОДРЖИНА:
Дизајниран како оригинална уметничка изложба, креирана од врвни уметници, Bougainville Bay Resort & Spa носи и развива нов концепт на живеење и престој во резиденција. Сè околу и внатре во хотелот е уметничко дело: лоби, ходници, соби, скали, улички, базени, ресторани, Спа и област на плажа. Движењето од лоби до просторијата за гости е турнеја сама по себе; уметничка галерија каде гостинот може да создаде уметничка емоција која го збогатува искуството и се подобрува при само-медитација. Опкружено со зелени површини, претежно цвеќиња, во одморалиштето ќе имате можност да се опуштите на нов начин. Засадени се повеќе од 1000 корени, како што се лимони, мандарини и портокали, кои додаваат шарм на секоја уличка.

ПЛАЖА:
Располага со приватната плажа која е на достапност само за гостите од хотелот и 4 базени кои се вешто дизајнирани да одговараат на амбиентот. 

СПОРТ И РЕКРЕАЦИЈА:
Bougainville Bay Resort & Spa нуди разновидни рекреативни активности за туристите да уживаат во текот на нивниот престој. Одморалиштето поседува неколку мали чамци кои можат да се користат за кратки патувања до Бутринт или Ксамил. Може да организираат и екскурзии до други дестинации во Албанија, како Валона, Драч и Тирана.
Без оглед на вашите интереси, пријателскиот и професионалниот тим ќе бидат таму за да обезбедат навистина уникатен и незаборавен одмор. Гостите имаат слободен пристап до 3 отворени базени со лежалки и чадори за сонце, додека Infinity базенот е достапен со доплата. Велнес и спа објектите, како што се амам, сауна и масажи се достапни на барање и со доплата.


Зафатеност \ Тип на сместување Ноќевање со појадок
Мај 2021 1-13 Јуни 2021 14-30 Јуни 2021 Јули 2021 Август 2021 1-12 Септември 2021 13-30 Септември 2021
Двокреветна стандард соба (цена по лице) 24€ 28€ 34€ 55€ 69€ 51€ 28€


Во цената не е вклучена туристичка такса од 1 евро по лице на ден.
Доплата за ХБ услуга 12 евра. Доплата за ФБ услуга 24 евра.

ИНФОРМАЦИИ ЗА ЦЕНИТЕ:

 • Собите се достапни по добиено барање
 • Политика на отказ на резервацијата: до 7 денови - бесплатно; помалку од 7 денови 50%, еден ден пред доаѓање 100%

УСЛОВИ ЗА ПЛАЌАЊЕ:

Цените се изразени во евра со денарски курс од 62.00 деанари.
Авансно плаќање по фактура.

ОПШТИ УСЛОВИ:

 • За програмата важат Опшите Услови за патување на СКТМ.
 • Организатор на патувањето е DMC Balkans Travel & Events.
 • Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патување. Сопственикот нема да дозволи сместување на ненајавени лица.
 • Организаторот го задржува правото да го откаже во целост аранжманот како резултат на пандемија без рефундација, но со можност за издавање на ваучер кој клиентите ќе го искористат во следниот период согласно моменталните услови.
 • Организаторот го задржува правото да ја промени цената на аранжманот во случај на промена на цената на хотелот.
 • Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.

Препорачано