Central Park Hotel 4* - Ksamil

 • ден 0.00
  Unit price per    ПОЛОЖБА:
   Хотелот Ксамил Централ Парк се наоѓа во Ксамил. Плажата Порторико е 1,1 км од Хотелот, додека Националниот парк Бутринт е 3,3 км.

    

   СМЕСТУВАЊЕ:  
   Сите соби во хотелот се модерно опремени, климатизирани со TV и сателитска, сопствено купатило со туш, фен  и располагаат со асфалтиран двор.

    

   УСЛУГА:   
   Хотелот нуди услуга на ББ сервис ( вклучен доручек ) Доручек се служи секој ден во хотелот Ксамил Централ Парк.

    

   СОДРЖИНА: 
   Хотелот Ксамил Централ Парк има тераса и заеднички салон. Нуди сместување со ресторан, 24-часовна рецепција, бар, градина, детско игралиште и скара. Имотот гледа на градината. Гостите  имаат бесплатна WiFi и бесплатен приватен паркинг.

    

   ПЛАЖА: 
   Хотелот се наоѓа на само 1 км од плажата.

   СПОРТ И ЗАБАВА: 
   Хотелот нуди разновидни рекреативни активности за гостите да уживаат во текот на нивниот престој. Во самата градина има скара која гостите бесплатно можат да ја користат. Без оглед на вашите интереси, пријателскиот и професионалниот тим ќе бидат таму за да обезбедат навистина уникатен и незаборавен одмор.    Заради моменталната ситуација со Ковид-19 цените подлежат на промени. 
   За најдобри цени побарајте понуда на:  info@dmcbalkans.com 
   +398 77 739 000 Viber/WhatsApp
   +389 46 256 333

   Зафатеност \ Тип на сместување Ноќевање со појадок
   Јануари-Април 2021 Мај 2021 Јуни 2021 Јули 2021 Август 2021 Септември 2021 Октомври 2021
   Deluxe двокреветна соба (цена по лице) 18€ 18€ 24€ 35€ 41€ 24€ 22€
   Двокреветна соба со поглед на градина (цена по лице) 14€ 14€ 20€ 27€ 33€ 20€ 16€
   Делукс Трокреветна соба (цена по лице) 16€ 16€ 20€ 28€ 35€ 20€ 20€
   Комфорт трокреветна соба (цена по лице) 13€ 13€ 17€ 24€ 30€ 17€ 16€
   Трокреветна соба со поглед на градина (цена по лице) 11€ 11€ 15€ 38€ 24€ 15€ 12€
   Четирикреветна соба со поглед на градина (цена по лице) 9€ 9€ 18€ 18€ 19€ 12€ 12€
   Апартман со две спални 59€ 59€ 65€ 95€ 125€ 71€ 71€
   Супериор Апартман (цена по соба) 59€ 59€ 71€ 87€ 143€ 71€ 71€
   Family Студио (цена по соба) 47€ 47€ 59€ 78€ 93€ 58€ 71€


   Во цената не е вклучена туристичка такса од 1 евро по лице на ден.

   ИНФОРМАЦИИ ЗА ЦЕНИТЕ:

   • Собите се достапни по добиено барање
   • Политика на отказ на резервацијата: до 7 денови - бесплатно; помалку од 7 денови 50%, еден ден пред доаѓање 100%

   УСЛОВИ ЗА ПЛАЌАЊЕ:

   Цените се изразени во евра со денарски курс од 62.00 деанари.
   Авансно плаќање по фактура.

   ОПШТИ УСЛОВИ:

   • За програмата важат Опшите Услови за патување на СКТМ.
   • Организатор на патувањето е DMC Balkans Travel & Events.
   • Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патување. Сопственикот нема да дозволи сместување на ненајавени лица.
   • Организаторот го задржува правото да го откаже во целост аранжманот како резултат на пандемија без рефундација, но со можност за издавање на ваучер кој клиентите ќе го искористат во следниот период согласно моменталните услови.
   • Организаторот го задржува правото да ја промени цената на аранжманот во случај на промена на цената на хотелот.
   • Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.

   Препорачано