Hotel Budva 4*, Budva

  • ден 0.00
    Unit price per 


ПОЛОЖБА:
Хотелот Будва се наоѓа во центарот на Будва, покрај шеталиштето покрај море и на само неколку чекори од песочната словенечка плажа и марина. Главното шеталиште, Ривиерата, Стариот град и Марина се на чекор до хотелот. 

СМЕСТУВАЊЕ:
Хотелот располага со модерни современи простории со елегантен мебел и опрема од висока класа, со одлични удобности што ги надминуваат сите ваши очекувања. Хотелот има неколку типови на соби и секоја соба има ТВ со кабелски канали, централен клима уред, сеф, мини-бар и телефон со директно бирање, како и бања со туш и фен. 

СОДРЖИНА:
Хотелот располага со рецепција, ресторан, бар, надворешен базен и велнес центар. Бесплатна Wi-Fi конекција е достапна низ хотелот. Големиот базен е отворен секој ден во текот на летните месеци и е опремен со лежалки и чадори за сонце. Модерниот бар за базен нуди неверојатно освежување со овошје  широк избор на свежо цедени сокови и разни коктели.

УСЛУГА:
Оброците се слушат во рестранот од хотелот. Ресторанот на хотелот служи разновидни локални и интернационални јадења, а некои јадења се подготвуваат пред гостите. Хотелот нуди и бесплатен паркинг.

ПЛАЖА:
Плажата се наоѓа на само 50 м од хотелот. Исто така во близина на само 450 м и 500 м оддалеченост се наоѓаат и други популарни плажи.

СПОРТ И ЗАБАВА:
До стариот град Будва може да се стигне пеш брзо. Во близина на хотелот има трговски центар, разни барови на плажа и ноќни клубови.


     Препорачано