Hotel Butriniti 5* - Saranda

  • ден 0.00
    Unit price per 


 

ПОЛОЖБА:
Хотел Бутринити и Спа е хотел со 5 ѕвезди, со базен, спа центар и берберница. Лоциран во Саранда на само 2 км од центарот, Хотел Бутринити ви нуди одмор каков што заслужувате. Близу до хотелот Бутринти и Спа, оддалечено околу 10 минути пешачење, има автобуска станица Ксамил/Бутринити.

СМЕСТУВАЊЕ: 
Собите во хотелот се модерно и луксузно опремени, климатизирани, со ТВ, сателитска и интернет.Сите соби располагаат со приватни бањи со тушеви, фен и крпи.

УСЛУГА:     
Хотелот нуди услуга на ББ сервис ( вклучен доручек). Постои опција за ХБ (доручек и вечера) со доплата од 17 еур по лице.

СОДРЖИНА: 
Хотелот  располага со спа и велнес центар со топла када и сауна.Има надворешен базен кој гостите можат да го користат и да уживаат во вкусните коктели од барот. Гостите можат да уживаат во европски, медитерански, здрави и вкусни оброци во ресторанот.Исто така во склоп на хотелот има и фитнес центар.

ПЛАЖА: 
Пред самиот хотел има плажа во која гостите ќе уживаат во водите на прекрасното Јонско Море.

СПОРТ И РЕКРЕАЦИЈА: 
Хотел Бутринити нуди разновидни рекреативни активности покрај базено тза туристите да уживаат во текот на нивниот престој. Без оглед на вашите интереси, пријателскиот и професионалниот тим ќе бидат таму за да обезбедат навистина уникатен и незаборавен одмор. 

 


 


    Препорачано