Hotel Citrus 4*- Ksamil

 • ден 0.00
  Unit price per 


ПОЛОЖБА:
Citrus Hotel е хотел кој се состои од 17 соби лоцирани во една од најпристапните области во градот Ксамил во близина на плажата во главниот влез на градот.Хотелот е изграден минатата година со висок стандард за сместување и опремување за да одговара на модерната архитектура.  Лоциран во Ксамил, на 200 метри од плажата и 4 километри од националниот парк Бутринт.

СМЕСТУВАЊЕ:  
Со прилагодување на сите потреби за хотелската услуга, хотелот обезбедува многу удобни соби за парови и семејства. Сите соби се опремени со клима уред, фрижидер, паметен телевизор, балкони и бесплатен WiFi. Секоја хотелска соба е специјално опремена за да им овозможи на гостите уникатен престој и искуство во градот Ксамил. 

УСЛУГА:   
Хотелот нуди услуга BB servis ( вклучен доручек ).

СОДРЖИНА: 
Сместен во примарниот влез на градот, хотелот овозможува непосреден пристап близу до најдобрите плажи во областа и градот Ксамил. Хотелот Цитрус има сместување со бар, бесплатен приватен паркинг, градина и тераса. Климатизирани соби имаат поглед на градина и доаѓаат со гардероба и бесплатна WiFi.

Зафатеност \ Тип на сместување Ноќевање со појадок
Мај 2021 Јуни 2021 Септември 2021 Октомври 2021 01.07.2021 - 15.07.2021 16.07.2021 - 31.07.2021 01.08.2021 - 15.08.2021 16.08.2021 - 31.08.2021
Двокреветна соба (цена по лице) 19€ 24€ 31€ 19€ 31€ 42€ 47€ 42€
Трокреветна соба (цена по лице) 14€ 19€ 22€ 14€ 22€ 31€ 35€ 31€
Четирикреветна соба (цена по лице) 12€ 16€ 18€ 12€ 18€ 26€ 29€ 26€
Фамилијарна соба (цена по соба) 52€ 66€ 78€ 52€ 78€ 115€ 125€ 115€


Во цената не е вклучена туристичка такса од 1 евро по лице на ден.

ИНФОРМАЦИИ ЗА ЦЕНИТЕ:

 • Собите се достапни по добиено барање
 • Политика на отказ на резервацијата: до 7 денови - бесплатно; помалку од 7 денови 50%, еден ден пред доаѓање 100%

УСЛОВИ ЗА ПЛАЌАЊЕ:

Цените се изразени во евра со денарски курс од 62.00 деанари.
Авансно плаќање по фактура.

ОПШТИ УСЛОВИ:

 • За програмата важат Опшите Услови за патување на СКТМ.
 • Организатор на патувањето е DMC Balkans Travel & Events.
 • Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патување. Сопственикот нема да дозволи сместување на ненајавени лица.
 • Организаторот го задржува правото да го откаже во целост аранжманот како резултат на пандемија без рефундација, но со можност за издавање на ваучер кој клиентите ќе го искористат во следниот период согласно моменталните услови.
 • Организаторот го задржува правото да ја промени цената на аранжманот во случај на промена на цената на хотелот.
 • Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.

Препорачано