Hotel Garden 3* - Vlore, Albania

 • ден 0.00
  Unit price per 


ПОЛОЖБА:
Хотел Гарден е прекрасен семеен хотел сместен веднаш покрај морето во крајбрежниот град Радхиме, Албанија. Хотелската градина нуди спокоен и тивок рај за релаксација на прекрасното албанско крајбрежје помеѓу Јадранското и Јонското море.

СМЕСТУВАЊЕ:
Хотелот располага со климатизирани апартмани со балкон и поглед на море. Достапен е бесплатен Wi-Fi пристап. Собите се опремени со  кабловска телевизија бесплатен Wi-Fi пристап, фрижидер и приватни бањи со туш кабини.

УСЛУГА:
Хотелот нуди услуга на ББ сервис ( вклучен доручек ), ХБ сервис ( вклучен доручек и вечера ), ФБ сервис ( вклучен доручек, ручек, вечера ). Хотелот нуди услуга - секојдневно чистење на собите, паркинг и бесплатно користење на чадори за сонце.

СМЕСТУВАЊЕ:
Хотелот располага со двокреветни, трокреветни, суит и фамилијарни соби. Сите соби се климатизирани и располагаат со сопствено купатило со туш и крпи. Собите се опремени со бесплатен Wi-Fi, кабловска телевизија, фрижидер и сеф.

ПЛАЖА:
Хотелот располага со приватна плажа со лежалки и чадори за сонце.

СПОРТ И ЗАБАВА:
Локацијата на хотелот овозможува користење на различни активности, вклучувајќи пинг-понг и риболов. Детско игралиште е исто така достапно. Градот Валона со траектско пристаниште е на растојание од 11 км.

Заради моменталната ситуација со Ковид-19 цените подлежат на промени.  
За најдобри цени побарајте понуда на: info@kupionline.com 
+398 74 220 200 Viber/WhatsApp


Датум на престој: 01.06.2021 - 30.06.2021
Зафатеност \ Тип на сместување Ноќевање со појадок Доплата за вечера(по лице) Доплата за ручек и вечера (по лице)
Стандардна Двокреветна соба (цена по лице) 22€ 10€ 18€
Стандардна Трокреветна соба (цена по лице) 18€ 10€ 18€
Фамилијарна соба (цена по соба) 61€ 10€ 18€
Suit мах 5 лица (цена по соба) 90€ 10€ 18€
Suit маx 6 лица (цена по соба) 99€ 10€ 18€
Датум на престој: 01.07.2021 - 20.07.2021
Зафатеност \ Тип на сместување Ноќевање со појадок Доплата за вечера(по лице) Доплата за ручек и вечера (по лице)
Стандардна Двокреветна соба (цена по лице) 28€ 10€ 18€
Стандардна Трокреветна соба (цена по лице) 21€ 10€ 18€
Фамилијарна соба (цена по соба) 72€ 10€ 18€
Suit мах 5 лица (цена по соба) 99€ 10€ 18€
Suit маx 6 лица (цена по соба) 108€ 10€ 18€
Датум на престој: 21.07.2021 - 28.08.2021
Зафатеност \ Тип на сместување Ноќевање со појадок Доплата за вечера(по лице) Доплата за ручек и вечера (по лице)
Стандардна Двокреветна соба (цена по лице) 34€ 10€ 18€
Стандардна Трокреветна соба (цена по лице) 25€ 10€ 18€
Фамилијарна соба (цена по соба) 87€ 10€ 18€
Suit мах 5 лица (цена по соба) 128€ 10€ 18€
Suit маx 6 лица (цена по соба) 138€ 10€ 18€
Датум на престој: 29.08.2021 - 15.09.2021
Зафатеност \ Тип на сместување Ноќевање со појадок Доплата за вечера(по лице) Доплата за ручек и вечера (по лице)
Стандардна Двокреветна соба (цена по лице) 22€ 10€ 18€
Стандардна Трокреветна соба (цена по лице) 18€ 10€ 18€
Фамилијарна соба (цена по соба) 61€ 10€ 18€
Suit мах 5 лица (цена по соба) 90€ 10€ 18€
Suit маx 6 лица (цена по соба) 99€ 10€ 18€


Во цената не е вклучена туристичка такса од 1 евро по лице на ден.
Доплата за оброци за деца 4-12 години за полупансион 5 евра, полн пансион 10 евра

ИНФОРМАЦИИ ЗА ЦЕНИТЕ:

 • Собите се достапни по добиено барање
 • Политика на отказ на резервацијата: до 7 денови - бесплатно; помалку од 7 денови 50%, еден ден пред доаѓање 100%

УСЛОВИ ЗА ПЛАЌАЊЕ:

Цените се изразени во евра со денарски курс од 62.00 деанари.
Авансно плаќање по фактура.

ОПШТИ УСЛОВИ:

 • За програмата важат Опшите Услови за патување на СКТМ.
 • Организатор на патувањето е DMC Balkans Travel & Events.
 • Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патување. Сопственикот нема да дозволи сместување на ненајавени лица.
 • Организаторот го задржува правото да го откаже во целост аранжманот како резултат на пандемија без рефундација, но со можност за издавање на ваучер кој клиентите ќе го искористат во следниот период согласно моменталните услови.
 • Организаторот го задржува правото да ја промени цената на аранжманот во случај на промена на цената на хотелот.
 • Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.

Препорачано