Hotel Montenegro 4* - Budva

  • ден 0.00
    Unit price per 


ПОЛОЖБА:
Хотел Монтенегро  се наоѓа во  Бечичи - живописен залив со најчисти води, опкружен со зимзелена шума и прекрасни планини. А морското шеталиште го поврзува со Будва, стариот град, додека неговите ресторани и ноќни клубови се на само 2 км. Совршено место за семејни одмори со удобни простории со доволно простор за детски креветчиња, како и здрава органска храна и пијалоци од локални производители, забава и анимација и многу различни избори за уживање и забава.

СМЕСТУВАЊЕ:
Украсени во пастелни бои и опремени со мебел од дрво, со слики од најспектакуларните пејзажи на Црна Гора на wallsидовите, собите ви гарантираат пријатен престој. Сите соби имаат двојно сместување со кревет за деца до 12-годишна возраст. Опремени со се што е потребно за удобен одмор, климатизирани, со ТВ, интернет, посебни  тоалети, Хотелот располага со 168 прекрасно украсени стандардни соби и 4 луксузни апартмани.

УСЛУГА:     
Хотелот нуди услуга на ББ сервис ( вклучен доручек ), ХБ сервис ( вклучен доручек и вечера ), ФБ сервис ( вклучен доручек, ручек, вечера ).   Главниот ресторан нуди широк спектар на вкусни меѓународни јадења, како и традиционална црногорска храна и пијалоци. Најдоброто во квалитетот на храната, извонредната кујна и добредојден персонал го прават тоа одличен избор за семејна вечера. Специјалното детско мени се нуди секојдневно, така што сите мали гости можат да најдат храна што одговара на нивните сопствени вкусови. Отворената тераса е многу посакувана оаза на свежина во жешките летни денови. Сместено во близина на влезот на главниот хотел, градинарското кафуле служи вкусни домашни слатки и разни вкусни сладоледи, како и топли и разладени пијалоци.

СОДРЖИНА: 
Хотел Монтенегро располага со неколку ресторани, кафе барови и клубови.Хотелот има два отворени базени, вклучително и детски базен и еден затворен базен (загреан). Модерен бар во близина на надворешните базени служи широк спектар на алкохолни и безалкохолни пијалоци, како и лесни закуски за целосно уживање за време на морските одмори.

ПЛАЖА: 
Хотелот има своја пространа приватна плажа со лежалки и чадори кои се бесплатни за гостите од хотелот. 

СПОРТ И РЕКРЕАЦИЈА: 
Од спорт и рекреација расположлива е спортската сала, може да се  опуштете во сауните и џакузи, да уживате во внатрешната и надворешна велнес-зона во секое време од денот.Велнес зоната вклучува:теретана,салон за убавина,турска парна бања (45 ° C),2 сауни (60-90 ° C),2 џакузи, загреан затворен базен (30 ° C), 2 отворени базени, вклучително и детски базен.


Препорачано