Hotel Park Golden View 4*- Ohrid

 • ден 0.00
  Unit price per 


ПОЛОЖБА:  
Парк Голден Вју  е Хотел кој се наоѓа на самата обала на Охридското езеро.

СМЕСТУВАЊЕ: 
Располагаме со 39 соби, секоја со сопствена тераса и прекрасен поглед на нашето најголемо богатство Охридското езеро и Националниот парк Галичица. Секоја од собите располага со модерен и луксузен инвертар, сопствена бања, минибар, смарт ТВ, телефон, фен и бежичен интернет.


УСЛУГА: 
Стандарната услуга која што ја нудиме во склоп на цената е ноќевање со доручек. Покрај тоа нудиме и услуга на база полупансион и полнпансион.

СОДРЖИНА: 
Исто така располагаме со прекрасен ресторан во кој нудиме прекрасна атмосфера и превкусно зготвени специјалитети од страна на нашиот врвен Шеф.

ПЛАЖА: 
Располагаме и со своја плажа, на која нашите гости можат да уживаат во долгите летни денови. Нашиот хотел на располагање ви нуди и бесплатен паркинг.

Типови на соби со кои што располагаме

 • 22 Стандардни соби
 • 13 Апартмани ( со две соби)
 • 3 Џуниор Апартмани
 • 1 Апартман со поглед на базен (со кујна)

Во склоп на хотелот  се наоѓа “EGOIST BEACH BAR”  со најубавиот поглед  на градот.

 

Зафатеност \ Тип на сместување Ноќевање со појадок
15.04-31.05.2021-01.10-30.12.2021 01.06-15.07.2021-01.09.-30.09.2021 15.07-31.08.2021
Еднокреветна соба 42€ 62€ 70€
Двокреветна соба со поглед на планина (цена по лице) 26€ 34€ 38€
Двокреветна соба со поглед на езеро (цена по лице) 28€ 36€ 40€
Апартман за 3 лица со поглед на езеро ( цена по соба) 83€ 98€ 115€
Апартман за 4 лица со поглед на езеро ( цена по соба) 93€ 108€ 135€
Suite со поглед на езеро за 2 лица ( цена по соба) 75€ 90€ 105€
Suite со поглед на планина за 2 лица ( цена по соба) 69€ 84€ 90€
Suite со поглед на базен за 3 лица ( цена по соба) 105€ 120€ 150€
Junior Suite со поглед на езеро за 2 лица ( цена по соба) 75€ 90€ 105€
Junior Suite со поглед на езеро за 3 лица ( цена по соба) 85€ 100€ 120€
Апартман со поглед на шума за 3 лица ( цена по соба) 79€ 94€ 110€
Апартман со поглед на шума за 4 лица ( цена по соба) 89€ 104€ 130€
Апартман со поглед на базен за 5 лица ( цена по соба) 130€ 150€ 180€
Апартман со поглед на базен за 4 лица ( цена по соба) 115€ 130€ 160€
Апартман со поглед на базен за 6 лица ( цена по соба) 150€ 180€ 210€


Туристичка такса и ДДВ се вклучени во цената
Багаж на (барање) - 2 евра по особа
Доплата за дополнителен оброк( ручек/вечера)-10 евра по лице
За деца од 5-9 години се наплаќа 50% од цената
За повеќе од 3 ноќевања поволни понуди на аранжмани.

ИНФОРМАЦИИ ЗА ЦЕНИТЕ:

 • Собите се достапни по добиено барање
 • Политика на отказ на резервацијата: до 7 денови - бесплатно; помалку од 7 денови 50%, еден ден пред доаѓање 100%

УСЛОВИ ЗА ПЛАЌАЊЕ:

Цените се изразени во евра со денарски курс од 62.00 деанари.
Авансно плаќање по фактура.

ОПШТИ УСЛОВИ:

 • За програмата важат Опшите Услови за патување на СКТМ.
 • Организатор на патувањето е DMC Balkans Travel & Events.
 • Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патување. Сопственикот нема да дозволи сместување на ненајавени лица.
 • Организаторот го задржува правото да го откаже во целост аранжманот како резултат на пандемија без рефундација, но со можност за издавање на ваучер кој клиентите ќе го искористат во следниот период согласно моменталните услови.
 • Организаторот го задржува правото да ја промени цената на аранжманот во случај на промена на цената на хотелот.
 • Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.

Препорачано