Hotel Regina Blue 5 * - Radhime, Vlore

  • ден 1,586.00
    Unit price per 


ПОЛОЖБА:
Хотелот Регина Блу се наоѓа во живописното село Радхиме, Албанија. Со прекрасното јонско море пред хотелот и прекрасните планини и пејзажи во околината, локацијата е една од најдобрите адути.

СМЕСТУВАЊЕ:
Хотелот Регина нуди вкупно 60 соби од кои 29 двокреветни, 28 трокреветни и 3 апартмани. Сите имаат сопствена бања, со туш, климатизација, фрижидер, греење и ТВ и се модерно опремени, за сечиј вкус, по наша проценка најдобрите соби во овој регион.

УСЛУГА:
Хотелот нуди услуга на BB услуга (вклучен појадок), услуга HB (вклучен појадок и вечера), FB услуга (вклучен појадок, ручек, вечера). Пијалоците не се вклучени во понудата.

СОДРЖИНА:
Бар и ресторан во хотел, појадок, бесплатен паркинг, приватна плажа, услуга во соба, климатизирани соби, превоз од аеродром, семејни соби, изнајмување автомобили, менувачница. Има сопствен прекрасен базен, модерен!

ПЛАЖА:
Хотел Регина Блу 5* има своја прекрасна песочна приватна плажа долж заливот Валона, на само неколку метри оддалеченост.

СПОРТ И ЗАБАВА:
Пешачење по прекрасните планини и ридови, сите видови на спортови на вода, екскурзии до Валона и локалните села, обиколки во историски и културни места, вечери во локални ресторани, многу активности и опрема за уживање во морето, и секогаш супериорна услуга од обучен и пријателски персонал. Исто така базенот Ви нуди многу можности за релаксација и забава.

Датум на престој: 1 Октомври-15 Април 2021
Зафатеност \ Тип на сместување Ноќевање со појадок Полупансион Полн пансион
Двокреветна соба (цена по лице) 26€ 37€ /
Трокреветна соба (цена по лице) 23€ 34€ /
Junior suit 63€ 0€ 0€
Суит (цена по соба) 84€ 0€ 0€
Датум на престој: 16 Април-31 Мај 2021
Зафатеност \ Тип на сместување Ноќевање со појадок Полупансион Полн пансион
Двокреветна соба (цена по лице) 32€ 42€ 53€
Трокреветна соба (цена по лице) 26€ 37€ 47€
Junior suit 84€ 0€ 0€
Суит (цена по соба) 105€ 0€ 0€
Датум на престој: 1 Јуни-30 Септември 2021
Зафатеност \ Тип на сместување Ноќевање со појадок Полупансион Полн пансион
Двокреветна соба (цена по лице) 47€ 58€ 68€
Трокреветна соба (цена по лице) 42€ 53€ 63€
Junior suit 126€ 0€ 0€
Суит (цена по соба) 147€ 0€ 0€


Дете до 4 години бесплатно, за дете од 4 до 12 години 50 % попуст

ИНФОРМАЦИИ ЗА ЦЕНИТЕ:

  • Собите се достапни по добиено барање
  • Политика на отказ на резервацијата: до 7 денови - бесплатно; помалку од 7 денови 50%, еден ден пред доаѓање 100%

УСЛОВИ ЗА ПЛАЌАЊЕ:

Цените се изразени во евра со денарски курс од 62.00 деанари.
Авансно плаќање по фактура.


Препорачано