Hotel Regina Garden 4* - Vlore

 • ден 0.00
  Unit price per 


ПОЛОЖБА:
Хотелот Regina Garden спаѓа под групацијата Regina која има повеќе хотели. Хотелот се наоѓа во центарот на градот. Одличната локација го прави посебен бидејќи има многу ресторани и атрактивности околу хотелскиот обејкт.

СМЕСТУВАЊЕ:
Хотелот располага со 36 луксузни соби кои се опремени со ТВ, клими, мини барр, WI-Fi, додека бањите се со бања или туш. Собите ги задоволуваат сите потреби.

УСЛУГА:
Хотелот нуди услуга на BB услуга (вклучен појадок), услуга HB (вклучен појадок и вечера), FB услуга (вклучен појадок, ручек, вечера). Пијалоците не се вклучени во понудата.

СОДРЖИНА:
На самото место има ресторан, како и кафe бар и снек бар. Хотелот располага со надворешниот базен. Пушењето е дозволено во одредени места во овој хотел. Хотелот овозмижува и бесплатен паркин. Хотелот има доста содржини кој би ги задовлиле Вашите потреби!

СПОРТ И ЗАБАВА:
Хотелот има базен, голем број активности се нудат во областа, како што се нуркање и риболов, заедно со нас може да се понудат различни екскурзии кој може да ги задоволат Вашите потреби.:


Заради моменталната ситуација со Ковид-19 цените подлежат на промени.  
За најдобри цени побарајте понуда на: info@kupionline.com 
+398 74 220 200 Viber/WhatsApp


Датум на престој: 16 Април-31 Мај 2021
Зафатеност \ Тип на сместување Ноќевање со појадок Полупансион
Еднокреветна соба 53€ 63€
Двокреветна соба (цена по лице) 32€ 42€
Трокреветна соба (цена по лице) 26€ 37€
Суит (цена по соба) 84€ 0€
Датум на престој: 1 Јуни-30 Септември 2021
Зафатеност \ Тип на сместување Ноќевање со појадок Полупансион
Еднокреветна соба / /
Двокреветна соба (цена по лице) 37€ 47€
Трокреветна соба (цена по лице) 32€ 45€
Суит (цена по соба) 116€ 0€
Датум на престој: 1 Октомври-15 Април 2021
Зафатеност \ Тип на сместување Ноќевање со појадок Полупансион
Еднокреветна соба 42€ 47€
Двокреветна соба (цена по лице) 26€ 37€
Трокреветна соба (цена по лице) 21€ 32€
Суит (цена по соба) 74€ 0€


Во цената не е вклучена туристичка такса од 1 евро по лице на ден.
Доплата за оброци за деца 4-12 години за полупансион 5 евра, полн пансион 10 евра

ИНФОРМАЦИИ ЗА ЦЕНИТЕ:

 • Собите се достапни по добиено барање
 • Политика на отказ на резервацијата: до 7 денови - бесплатно; помалку од 7 денови 50%, еден ден пред доаѓање 100%

УСЛОВИ ЗА ПЛАЌАЊЕ:

Цените се изразени во евра со денарски курс од 62.00 деанари.
Авансно плаќање по фактура.

ОПШТИ УСЛОВИ:

 • За програмата важат Опшите Услови за патување на СКТМ.
 • Организатор на патувањето е DMC Balkans Travel & Events.
 • Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патување. Сопственикот нема да дозволи сместување на ненајавени лица.
 • Организаторот го задржува правото да го откаже во целост аранжманот како резултат на пандемија без рефундација, но со можност за издавање на ваучер кој клиентите ќе го искористат во следниот период согласно моменталните услови.
 • Организаторот го задржува правото да ја промени цената на аранжманот во случај на промена на цената на хотелот.
 • Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.

Препорачано