Hotel Roalb 4* - Vlore

 • ден 0.00
  Unit price per 


ПОЛОЖБА: 
Совршено лоциран пред сама плажа Хотел Роалб е сместен во областа Радхиме, Валона. Со прекрасната местоположба пред самото Јадранско море хотелот нуди сместување со ресторан, бесплатен паркинг и интернет. Од плажата Ал Бриз е оддалечен само 1 км.

СМЕСТУВАЊЕ: 
Сите соби нудат импресивен поглед на јадранскиот брег . Собите се модерно опремени со посебни тоалети, мини бар , ТВ со рамен екран. 

УСЛУГА:
Хотелот нуди услуга на: ББ сервис ( вклучен доручек ), HB сервис  (доручек, вечера ).

СОДРЖИНА:
Хотел Роалб покрај удобните и модерни соби нуди и ресторан со поглед на море во кој ќе уживате во прекрасната храна и пијалоци.

ПЛАЖА:
Пред самиот хотел има плажа која е  широка и пространа со лежалки и чадори.


Заради моменталната ситуација со Ковид-19 цените подлежат на промени.  
За најдобри цени побарајте понуда на: info@kupionline.com 
+398 74 220 200 Viber/WhatsApp


Датум на престој: 16 Април-31 Мај 2021
Зафатеност \ Тип на сместување Ноќевање со појадок Полупансион
Двокреветна соба (цена по лице) 26€ 37€
Трокреветна соба (цена по лице) 21€ 31€
Датум на престој: 1 Јуни-30 Септември 2021
Зафатеност \ Тип на сместување Ноќевање со појадок Полупансион
Двокреветна соба (цена по лице) 32€ 42€
Трокреветна соба (цена по лице) 26€ 37€
Датум на престој: 1 Октомври-15 Април 2021
Зафатеност \ Тип на сместување Ноќевање со појадок Полупансион
Двокреветна соба (цена по лице) 21€ 32€
Трокреветна соба (цена по лице) 16€ 26€Во цената не е вклучена туристичка такса од 1 евро по лице на ден.
Доплата за оброци за деца 4-12 години за полупансион 5 евра, полн пансион 10 евра

ИНФОРМАЦИИ ЗА ЦЕНИТЕ:

 • Собите се достапни по добиено барање
 • Политика на отказ на резервацијата: до 7 денови - бесплатно; помалку од 7 денови 50%, еден ден пред доаѓање 100%

УСЛОВИ ЗА ПЛАЌАЊЕ:

Цените се изразени во евра со денарски курс од 62.00 деанари.
Авансно плаќање по фактура.

ОПШТИ УСЛОВИ:

 • За програмата важат Опшите Услови за патување на СКТМ.
 • Организатор на патувањето е DMC Balkans Travel & Events.
 • Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патување. Сопственикот нема да дозволи сместување на ненајавени лица.
 • Организаторот го задржува правото да го откаже во целост аранжманот како резултат на пандемија без рефундација, но со можност за издавање на ваучер кој клиентите ќе го искористат во следниот период согласно моменталните услови.
 • Организаторот го задржува правото да ја промени цената на аранжманот во случај на промена на цената на хотелот.
 • Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.

Препорачано