Hotel Sole Luna 4* - Borsh, Vlore

 • ден 0.00
  Unit price per 


ПОЛОЖБА:
Сместен во Борш, хотелот Соле Луна има приватна област на плажа, градина и бар. Совршено место за одмор во тивка и релаксирачка средина. Саранда е на 39 км од хотелот Луна Соле. 

СМЕСТУВАЊЕ:
Сите соби се опремени со работна маса, гардероба и кабелска телевизија со рамен екран. Секоја соба располага со приватна бања со бесплатни тоалети и фен. Хотел Соле Луна, им нуди на туристите соби опремени со грижа, простор и пријатен поглед.

УСЛУГА:     
Хотелот нуди услуга на ББ сервис ( вклучен доручек ).

СОДРЖИНА: 
Одликувајќи се на локација крај плажа поставена во Борш и поглед на море Хотел Соле Луна нуди релаксирачки одмор. Во барот покрај самата плажа може да уживате во прекрасните коктели. Во ресторанот ќе најдете комбинација на медитеранска и традиционална кујна. Стручниот персонал ќе ви служи со професионализам и помош за сè што ќе ви треба. Бесплатна WiFi е достапна и бесплатен приватен паркинг е обезбеден. 

ПЛАЖА:
Располага со приватна плажа обезбедена со лежалки и чадори која е на достапност само за гостите од хотелот.

СПОРТ И РЕКРЕАЦИЈА: 
Хотел Соле Луна нуди разновидни рекреативни активности за туристите да уживаат во текот на нивниот престој. Секојдневни активности и забави на самата плажа.  Без оглед на вашите интереси, пријателскиот и професионалниот тим ќе бидат таму за да обезбедат навистина уникатен и незаборавен одмор.

Заради моменталната ситуација со Ковид-19 цените подлежат на промени.  
За најдобри цени побарајте понуда на: info@kupionline.com 
+398 74 220 200 Viber/WhatsApp


Зафатеност \ Тип на сместување Ноќевање со појадок
Мај 2021 Јуни 2021 Септември 2021 16.07.2021 - 31.08.2021 01.07.2021 - 15.07.2021
Двокреветна соба (цена по лице) 28€ 33€ 33€ 60€ 50€
Трокреветна соба (цена по лице) 26€ 29€ 29€ 48€ 37€
Четирикреветна соба (цена по лице) 25€ 33€ 33€ 48€ 39€
Suit (цена по соба) 99€ 132€ 132€ 192€ 154€
Suite Delux со поглед на море ( цена по соба) 110€ 143€ 143€ 240€ 176€

Во цената не е вклучена туристичка такса од 1 евро по лице на ден.
Доплата за оброци за деца 4-12 години за полупансион 5 евра, полн пансион 10 евра

ИНФОРМАЦИИ ЗА ЦЕНИТЕ:

 • Собите се достапни по добиено барање
 • Политика на отказ на резервацијата: до 7 денови - бесплатно; помалку од 7 денови 50%, еден ден пред доаѓање 100%

УСЛОВИ ЗА ПЛАЌАЊЕ:

Цените се изразени во евра со денарски курс од 62.00 деанари.
Авансно плаќање по фактура.

ОПШТИ УСЛОВИ:

 • За програмата важат Опшите Услови за патување на СКТМ.
 • Организатор на патувањето е DMC Balkans Travel & Events.
 • Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патување. Сопственикот нема да дозволи сместување на ненајавени лица.
 • Организаторот го задржува правото да го откаже во целост аранжманот како резултат на пандемија без рефундација, но со можност за издавање на ваучер кој клиентите ќе го искористат во следниот период согласно моменталните услови.
 • Организаторот го задржува правото да ја промени цената на аранжманот во случај на промена на цената на хотелот.
 • Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.

Препорачано