Hotel Vivid Blue 4*, Budva

 • ден 0.00
  Unit price per 


ПОЛОЖБА:
Vivid Blue Serenity Resort се наоѓа помеѓу плажите Црвена Главица и Дробни Пијесак. Елегантен, модерен медитерански хотелски концепт е поврзан со ексклузивни удобности и исклучителен дизајн, за да се обезбедат идеални услови за удобен престој. Најблискиот аеродром е аеродромот Тиват, на 28 км.

СМЕСТУВАЊЕ:
Хотелот располага со 41 луксузна соба. Сите соби се опемени со клима уред, телевизор со рамен екран со сателитски канали, котел, туш, фен и работна маса. Сите соби во овој хотел имаат бесплатна Wi-Fi конекција и балкон или тераса.

СОДРЖИНА:
Хотелот располага со рецепција која работи 24 часа и на која гостите може да ги добијат сите потребни локални или туристички информации. Исто така има ресторан, бар, спа и велнес центар и надворешен базен. 
Заедно со извонредните стандарди за услуги, секој кат од хотелот претставува единствен концепт со различен декор, материјали и шеми на бои за да создаде атмосфера што ги обединува најдобрите во разноврсниот дизајн, модерната архитектура и утешните детали.

УСЛУГА:
Појадокот се служи во ресторанот и е вклучен во цената, а може да биде пансионско мени или на база на шведска маса. Менито во ресторанот се придржува кон законот за сезонска активност, оставајќи ги само најсвежите, најздравите и најсезонските состојки да се сервираат на масата. 
Сите гости имаат 15% попуст за користење на спа-објекти. Aqua Blue Clinique Beauty and Spa нуди напредни простории за хидротерапија со употреба на кал и алги од Мртво Море, како и масажи и холистички третмани
Хотелот располага и со приватен паркинг.

ПЛАЖА:
Хотелот располага со привтна плажа, но на оддалеченост од само 500 м, 650м и 800 м се наоѓаат многу други популарни плажи.

СПОРТ И ЗАБАВА:
Во близина на хотелот има многу ресторни, барови и ноќни клубоци кои гарантираат одлична забава или релаксација за сечиј вкус.    

        Препорачано