Magic Ionian Apartments & Rooms, Himare

  • ден 1,037.00
    Unit price per 


ПОЛОЖБА:
Сосема новата зграда на вилата Magic Ionian се наоѓа во близина на центарот на Химара на плажата Потами (Река), веднаш по националниот пат што ги поврзува Химара со Валона (на север) и Саранда (на југ). Magic Ionian Apartments & Rooms  се наоѓа крај морето на само еден единствен чекор до плажата. Нуди уникатно искуство на љубителите на природата кои имаат можност да уживаат во јонскиот брег и да поминат убави времиња со поглед на море, гледајќи ги исклучителните зајдисонца и зори. Нашето ветување е да го направиме вашиот одмор во јонскиот бисер незаборавен!

СМЕСТУВАЊЕ:
Хотелот располага со двокреветни соби, студио, апартмани. Собите се со поглед на море или планина. Сите соби се опремени со бесплатен Wi-Fi пристап, ТВи фрижидер. Повеќето соби имаат комплетно опремена кујна или чајна кујна со трпезарија. Приватните бањи се опремени со туш. 

УСЛУГА:
Приватен паркинг е достапен на лице место по претходно барање.

СОДРЖИНА:
Magic Ionian има сопствена градина. Вилата се наоѓа во близина на различни ресторани, таверни, барови на плажа и кафе барови, сите лоцирани на 100 метри од имотот.

ПЛАЖА:
Приватна плажа обезбедена со лежалки.

СПОРТ И ЗАБАВА:
До градот Саранда може да се стигне на еден час возење, Националниот парк Логора е на 30 километри, додека Националниот парк Бутринт е оддалечен 65 километри. Приватен паркинг е достапен на лице место по претходно барање.


Датум на престој: Мај/Октомври 2021
Зафатеност \ Тип на сместување Ноќевање
Двокреветна соба со поглед на море (цена по лице) 17€
Двособен апартман 58€
Студио апартман со кујна и балкон сопоглед на море (3 лица) 46€
Студио апартман со кујна и балкон со поглед на градина (3 лица) 35€
Датум на престој: June and September
Зафатеност \ Тип на сместување Ноќевање
Двокреветна соба со поглед на море (цена по лице) 29€
Двособен апартман 92€
Студио апартман со кујна и балкон сопоглед на море (3 лица) 69€
Студио апартман со кујна и балкон со поглед на градина (3 лица) 58€
Датум на престој: July and August
Зафатеност \ Тип на сместување Ноќевање
Двокреветна соба со поглед на море (цена по лице) 40€
Двособен апартман 115€
Студио апартман со кујна и балкон сопоглед на море (3 лица) 92€
Студио апартман со кујна и балкон со поглед на градина (3 лица) 81€


ИНФОРМАЦИИ ЗА ЦЕНИТЕ:

  • Собите се достапни по добиено барање
  • Политика на отказ на резервацијата: до 7 денови - бесплатно; помалку од 7 денови 50%, еден ден пред доаѓање 100%

УСЛОВИ ЗА ПЛАЌАЊЕ:

Цените се изразени во евра со денарски курс од 62.00 деанари.
Авансно плаќање по фактура.


Препорачано