Neckline Slimmer

  • ден 1,199.00
    Unit price per 


Ослободете се од подбрадокот за само 2 седмици

Со само 2 минути дневно ослободете се од грозниот подбрадок, поради кој изгледате подебело и постаро.Истовремено ќе се отстранат и наборите на деколтето!


Мразите кога во огледалото ќе забележете дека наместо една, имате и втора брадичка? Ако одговоривте потврдно, не сте единствени. Подбрадокот не само што воопшто не е привлечен, туку може да додаде и килограми и години кон целосниот изглед, го прави лицето позаоблено, подебело и постаро.

Што е подбрадокот и зошто се јавува?

Подбрадокот е насобирање на вишок масно ткиво на вратот под брадата, и настанува како последица на опуштање на мускулите Musculuz Omohyoideus I Platizme (тенок слој на мускул сместен под кожата на брадата и вратот и губење на еластичноста на кожата во тој дел од вратот. Втората брадичка најчесто е проблем кај лицата со прекумерна телесна тежина или постарите лица, но трупањето на масно ткиво на вратот може да се јави и кај слаби и витки лица, за што влијае генетскиот фактор. Менување на телесна тежина, диети, стареење, губење на течности, неправилно држење на телото исто така можат да бидат причина за настанување на подбрадокот. За време на брзото слабеење, насобраното масно ткиво се губи , неактивните мускули го губат тонусот и кожата се растегнува. Кожата виси и остава непријатен впечаток.Како да се ослободите од подбрадокот?

Еден од начините за ослободување од подбрадокот е липосукцијата, хируршки зафат кој ќе го отстрани овој естетски проблем од пределот на вратот, но ќе остане лузна која ќе ве потсетува дека сте имале подбрадок. Липосукцијата покрај тоа е многу скапа, но и стресна процедура. Не морате да се изложувате на таков ризик за да се ослободите од грозниот и непосакуван подбрадок.

Дали веќе имате слушнато за Neckline Slimmer?

Neckliner slimmer е прв систем во светот за тонирање на деколтето, вратот и образите, кој овозможува елиминирање на свиснатата кожа на овие регии и редуцирање на линиите на вратот и деколтето.. Ова револуционерно откритие овозможува поубав изглед на деколтето без хируршка интервенција. За само 2 минути на ден, се постигнете здрав и младолик изглед на лицето и вратот. Neckline Slimmer, кој го разви и тестираше познатиот физиолог Пол Јунејн, е револуционерна иновација против стареење на пазарот денес. Neckline Slimmer за лицето и вратот е она што вежбањето е за телото!

 


Како функционира Neckline Slimmer?

Neckline Slimmer ги таргетира и обликува поткожните мускули на вратот, брадата и лицето вршејќи благ притисок на тие површини. Како и на секој друг мускул - стомачен или бицепс - и на мускулите на вратот и лицето им е потребно вежбање. Сите ги знаеме предностите на вежбите со отпор, како што се склековите или дигањето тегови... Neckline Slimmer прави слично нешто, но со помалку напор. Брзо и ефикасно дејство - доволно е само 2 минути дневно. Првите резултати се видливи за околу 2 седмици. Тајната е во трите степени на отпор кои нежно ја затегнуваат кожата и мускулите и ја подобруваат циркулацијата, со што брчките исчезнуваат а масните наслаги кои се насобрале во подбрадокот и образите се топат.

Со Neckline Slimmer елиминирајте го подбрадокот, повратете ја вашата самодоверба и изледајте помладо за кратко време, но без скапи и ризични пластични операции и скапи козметички средства. Покрај тоа што ќе се подмладите и ќе изледате подобро, исто така ќе го ублажите стареењето на лицето и вратот. Независно од тоа колку години или килограми имате, Neckline Slimmer ќе го обликува вашиот подбрадок и врат за само 2 минути дневно, а може подеднакво да го користат и мажи и жени.

Елиминирајте го вишокот на опуштена кожа и изгледајте како некогаш. Со само 2 минути дневно веќе по 2 седмици ќе изгледате помладо, повитко и многу поубаво.

 

За повеќе информации и нарачки преку телефон јавете се на:

074 220 200


Препорачано