Splendid Conference and Spa Resort 5* - Budva

  • ден 0.00
    Unit price per 


ПОЛОЖБА:
Сместено во малото гратче Бечичи во Црна Гора, Сплендид Конференција & СПА Ресорт е отворен во 2006 година како прв хотел со 5 starsвезди на источниот брег на Јадранското море.Хотелот Сплендид се наоѓа на 2 километри од главниот град на туризмот во Црна Гора - Будва - веднаш до морето, со своја приватна плажа.

СМЕСТУВАЊЕ:
Хотелот има 322 супериорни соби, повеќето од нив со поглед на море, како и 4 јуниорски и 13 велнес апартмани, Пентхаус и претседателски апартман за ВИП гости.Собите се екстра луксузни, климатизирани, со ТВ, мини бар. Сите апартмани велнес имаат дневна соба со работна маса, спална соба со џакузи, бања со када и туш, соблекувална, тераса. Апартманите во Велнес се единствена оаза на спокој и релаксација, нудејќи бегство од секојдневните стресни и бурни животи.Апартманот Penthouse e kомбинација од убавина и луксуз, од пространа дневна соба, две комплетно опремени бањи, две прекрасни спални соби, тераса џакузи и приватен базен.

УСЛУГА:     
Хотелот нуди услуга на ББ сервис ( вклучен доручек ), ХБ сервис ( вклучен доручек и вечера ), ФБ сервис ( вклучен доручек, ручек, вечера ). Ресторанот Ла Бусола за јадење, сместен на вториот кат, нуди вкусна, современа медитеранска кујна, како и традиционални црногорски јадења.Ресторанот Променада, стилски ориентален ресторан е едно од гурманските жаришта на рибарската Будванска. Сместено на само неколку метри од морето, Променада нуди разновиден спектар на јадења со месо, риба и зеленчук со азиски шмек. Сместен на третиот кат од хотелот, финиот ресторан за јадење Terrazza sul mare е идеално место за деловни преговори, како и романтична вечера. Најдобрите медитерански јадења од риба и морски плодови се надополнети со фантастичен поглед над Јадранското море.

СОДРЖИНА: 
Хотел Сплендид има четири барови и три ресторани од различна кујна, најголемиот СПА центар во Црна Гора и Казино Ројал. Во рамките на хотелскиот комплекс има три затворени (загреани) и три отворени базени. Хотелот им нуди на своите мали гости забавна програма во  Детскиот замок со голем избор на смешни и едукативни активности.

ПЛАЖА: 
Хотелот има своја пространа приватна плажа со лежалки и чадори кои се бесплатни за гостите од хотелот. 

СПОРТ И РЕКРЕАЦИЈА:
Тениско игралиште е отворено секој ден од 10 до 21 часот. На барање, може да се обезбеди целата потребна спортска опрема, како и да се резервира сесија за вас со квалификуван тренер. Исто така Хотелот располага со добро опремена Фитнес сала, на плажата има терен за одбојка кој може слободно да се користи во било кое време.


 


Препорачано