Појас за врат против болка
Појас за врат против болка

Појас за врат против болка

Regular price ден 1,200.00
Unit price  per 
Вклучен данок.

Појас за врат против болка 

Болките во вратот може да бидат тешки .Без разлика дали сте уморни од работа пред компјутер, лошо спиење овој појас за масажа на вратот, има за цел да ги третира болките во вратот и да ви помогне да се опуштите . Ги смирува болките во вратот и ги релаксира точките на вкочанетост. Веднаш ќе се чувствувате подобро. Има вградени 5 магнети кои ја ослободуваат вкочанетоста и болката во вратот. Со носење на појасот освен ослободување од болката ќе се чувствувате и подобро. . Според истражувањето, забележано е дека масажата на рамото и вратот може да го зголеми нивото на серотонин и допамин кои го подобруваат расположението.

Појасот може да се носи во текот на целиот ден.